Kamila logo

Nowa technologia SolarEdge Sense Connect

solaredge systemNowa technologia SolarEdge Sense Connect została wprowadzona na rynek w 2022 roku. Firma Solaredge dba o bezpieczeństwo swoich instalacji. Pisaliśmy o tym już wcześniej w artykule „Bezpieczna instalacja paneli fotowoltaicznych z SolarEdge”.

SolarEdge Safe DC

W artykule tym opisywaliśmy już technologię SolarEdge Safe DC. Holenderska organizacja techniczna TNO przetestowała oba te rozwiązania. Testy walidacyjne , które przeprowadzono w Solar Laboratory TNO w Petten w Holandii wykazał, iż rozwiązania opracowane przez SolarEdge w zakresie bezpieczeństwa przewyższają standardy w całej branży.

„W najnowocześniejszych obiektach TNO przeprowadziliśmy liczne testy na wielu poziomach mocy, symulując różne warunki rzeczywistych scenariuszy, aby zapewnić ważność każdej funkcji bezpieczeństwa. Mechanizmy bezpieczeństwa SolarEdge pomyślnie przeszły wszystkie testy przeprowadzone przez TNO” – specjalista TNO Nico Dekker

Wyniki testów SolarEdge Sense Connect

Naukowcy z TNO przetestowali technologię SolarEdge Sense Connect, która była zintegrowana z inteligentnymi optymalizatorami mocy S – Series. W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że Sense Connect bezbłędnie wykrył przegrzane złącza i zapobiegł wystąpieniu łuku elektrycznego przez odcięcie energii do falownika. Ponad to opcja Safe DC zmniejsza ryzyko wystąpienia łuku równoległego.

SolardEdge Sense Connect, to pierwsza technologia w branży, która wykrywa wzrost temperatury na poziomie złącza, co może być skutkiem jego uszkodzenia lub z powodu wadliwej instalacji. Technologia odcina dopływ energii zanim dojdzie do powstania łuku elektrycznego. Druga funkcja bezpieczeństwa – SolarEdge Safe DC zaprojektowana została w celu obniżenia napięcia DC podczas awarii sieci lub wyłączenia falownika do poziomu, który jest bezpieczny, czyli 1V DC na optymalizator mocy. Umożliwia to szybką reakcję i chroni instalatorów i serwisantów podczas pracy.

Aplikacja monitorująca SolarEdge

Dopełnieniem całego systemu bezpieczeństwa jest aplikacja monitorująca SolarEdge, dzięki której można obserwować wydajność poszczególnych modułów. Falownik jest stale podłączony do Internetu, dzięki czemu dane dostarczane są do aplikacji w czasie rzeczywistym, przez co można uzyskać dostęp do informacji o pracy systemu z dowolnego miejsca na świecie, w dowolnym momencie za pośrednictwem aplikacji na telefonie lub tablecie lub w przeglądarce internetowej . Dzięki szczegółowym informacjom poszerzają się możliwości zdalnej obsługi instalacji, a także szybkiej weryfikacji ewentualnych usterek w panelach. O aplikacji monitorującej SolarEdge pisaliśmy również w artykule "Uszkodzenia paneli po gradobiciu - platforma monitorująca SolarEdge", w którym skupiliśmy się również na niecodziennych warunkach pogodowych i identyfikacji mikrouszkodzeń instalacji fotowoltaicznej.


Termomedia.pl tel. 690 42 68 68, e-mail: info@termomedia.pl

Dostarczamy na terenie całego kraju, montujemy w regionie Kołobrzeg, Koszalin, Białogard, Gryfice