Magazyny energii

Magazyny energii do fotowoltaiki, nazywane także akumulatorami, to urządzenia, na których zakup decyduje się coraz więcej odbiorców korzystających z odnawialnych źródeł energii. Są to elementy instalacji fotowoltaicznej, które dają możliwość gromadzenia prądu wyprodukowanego przez panele i korzystanie z niego w dowolnym momencie. Dowiedz się, jak dokładnie działają akumulatory do fotowoltaiki, gdzie można je zamontować i dlaczego warto się na nie zdecydować.

Czm jest magazyn energii?
Magazyny energii to pojedyncze urządzenia lub zespół takich urządzeń, które umożliwiają przechowywanie w bezpieczny sposób wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną energii elektrycznej. Służą one jednak nie tylko do tego, aby móc korzystać z energii np. nocą. W takich akumulatorach do fotowoltaiki można również przechowywać energię zakupioną z sieci w niższej cenie, np. w określonych godzinach nocnych, a następnie korzystanie z niej w dzień, gdy jej koszt jest najwyższy. Takie rozwiązanie daje realną oszczędność, zwłaszcza w miejscach, gdzie zużywa się jej bardzo dużo. Magazyn energii z fotowoltaiki doskonale sprawdza się również jako zasilanie awaryjne, gdy dojdzie do przerw w dostawie energii elektrycznej z sieci.

Magazyn energii fotowoltaicznej – w jaki sposób ją magazynuje?
Zdecydowanie największą popularnością cieszą się akumulatory do fotowoltaiki litowo-jonowe, które znajdziesz w naszej ofercie. Dzięki procesom chemicznym, jakie zachodzą we wnętrzu takiego sprzętu, możliwe jest magazynowanie energii, a w chwili, gdy jest ona potrzebna, przekształcenie jej do odpowiedniej postaci. Proces działania tego rodzaju akumulatorów jest bardzo zbliżony do tego, jaki zachodzi w bateriach telefonów komórkowych czy samochodów elektrycznych. Domowy magazyn energii bazujący na litowo-żelazowo-fosforanowych akumulatorach, jest bardzo wydajny. Bez problemu wytrzymuje on nawet kilka tysięcy cykli ładowania, dzięki czemu doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie występuje zapotrzebowanie na dużą moc.

Jeśli zajmujesz się projektowaniem lub montażem instalacji fotowoltaicznych, koniecznie weź pod uwagę magazyny energii, które sprawią, że te będą jeszcze bardziej wydajne.

  • Filtruj
Producent: BYD

Kołobrzeg, Koszalin, Białogard

Bezpieczeństwo Energetyczne. Magazyn energii BYD HVM 19.3 przeznaczony jest współpracy z instalacjami fotowoltaicznymi w użytku domowym.

Producent: Huawei

Kołobrzeg, Koszalin, Białogard

System może magazynować i uwalniać energię elektryczną w zależności od wymagań systemu zarządzania falownikiem.

Producent: LG

Kołobrzeg, Koszalin, Białogard

Akumulatory do przechowywania energii są ważnym czynnikiem pozwalającym na niezależność od rosnących kosztów energii elektrycznej.

Producent: Pylontech

Kołobrzeg, Koszalin, Białogard

Pylontech Force H1/H2 jest najnowszą wersją baterii wysokiego napięcia systemu przechowywania energii elektrycznej. 

Producent: SolarEdge

Kołobrzeg, Koszalin, Białogard

System SolarEdge umożliwia pozyskiwanie większej ilości energii słonecznej z dowolnego systemu fotowoltaicznego poprzez skuteczne usunięcie znanych ograniczeń systemowych w przestrzeni energii fotowoltaicznej.

Producent: Power LAB

Kołobrzeg, Koszalin, Białogard

Magazyn energii oparty jest na akumulatorach LiFePO4 z wbudowanym Systemem Zarządzania Baterią (BMS) oraz zabezpieczeniem przeciwzwarciowym.

Termomedia.pl tel. 690 42 68 68, e-mail: info@termomedia.pl

Dostarczamy na terenie całego kraju, montujemy w regionie Kołobrzeg, Koszalin, Białogard, Gryfice