Kamila logo

Stalowy dach fotowoltaiczny

aplikacja solroofStalowy dach fotowoltaiczny

Stalowy dach fotowoltaiczny, to kompletny system, który jest w pełni zintegrowany ze stalowym pokryciem dachowym. Innowacyjne, autorskie rozwiązania pozwalają na wyjątkową estetykę, poprzez zastosowanie różnych form oraz różnych kształtów. Nie jest t o możliwe do osiągnięcia w przypadku zastosowania tradycyjnej instalacji fotowoltaicznej. Głównym dostawcą komponentów jest firma SolarEdge.

Dedykowane obróbki blacharskie podnoszą jakość i komfort samego montażu oraz sprawiają, że zintegrowany system SOLROOF wygląda bardzo estetycznie. Stalowy dach, który łączy w sobie funkcje samego dachu oraz instalacji fotowoltaicznej, jest wykonany z niskoemisyjnej stali XCarb od ArcelorMittal. Daje to możliwości redukcji śladu węglowego, a co za tym idzie zminimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Zaprojektowanie dachu fotowoltaicznego, to wyzwanie, ponieważ powinien odpowiadać zarówno za produkcję energii, jaki i zapewniać szczelność chroniącą dom przed warunkami atmosferycznymi.

W SOLROOF otrzymujesz system BIPV — zintegrowaną fotowoltaikę ze stalowym poszyciem (panele FIT i FIT VOLT). Dodatkowo dach wyposażamy w obróbki blacharskie, stalowy system rynnowy  i elementy instalacji PV (optymalizatory, inwerter, okablowanie) wysokiej jakości.

Dach 2 w 1 jest montowany przez autoryzowanych dekarzy i instalatorów, a sam montaż jest podobny do montażu tradycyjnych paneli dachowych na zamek zatrzaskowy. Krótszy czas montażu pozwala na obniżenie kosztów,w w tym zakresie. SOLROOF obejmuje jedna gwarancja, dzięki czemu można wyeliminować czynnik unikania odpowiedzialności między firmą odpowiedzialna za montaż dachu, a firmą instalującą fotowoltaikę.

Działanie instalacji jest oparte na rozwiązaniach SolarEdge. Zintegrowane panele fotowoltaiczne FIT VOLT są wyposażone w jedną z najnowszych w branży fotowoltaicznej technologię HALF CUT. Część aktywna paneli FIT VOLT charakteryzuje się bardzo dobrą sprawnością o wartości 21,1%, przy wydajności 175 W/m2. Z kolei funkcja Safe DC™ minimalizuje zagrożenia spowodowane przepięciami prądu i w razie awarii sprowadza wartość napięcia do bezpiecznego poziomu 1 V. Całe okablowanie związane z instalacją znajduje się pod pokryciem dachu w dedykowanych profilach stalowych. Optymalizatory są montowane przy krawędzi dachu, ułatwiając do nich dostęp.

Dach

KOMFORT UŻYTKOWANIA

INTUICYJNA APLIKACJA DO ZARZĄDZANIA SYSTEMEM SOLROOF

Stały monitoring funkcjonowania dachu prowadzony jest przez intuicyjną i prostą w obsłudze aplikację mobilną. Pozwala ona na śledzenie w czasie rzeczywistym informacji na temat energii pozyskiwanej z dachu oraz wykorzystywanej przez obiekt.

Korzystając z aplikacji, można:aplikacja_solroof.png

 

 • błyskawicznie wykryć awarie czy uszkodzenia   

 • generować raporty i optymalizować wykorzystanie energii

 • sprawdzić uzyskane oszczędności 

 • usprawnić prace serwisowe 

 

Moduły fotowoltaiczne zostały zaprojektowane tak, aby spełniały liczne wymagania w zakresie zgodności z normami:

 
 •  IEC 61215-1:2016 (funkcjonalność modułów PV),
 •  IEC 61730-1:2016 (bezpieczeństwo modułów PV),
 •  EN 13501-5:2016 BROOF (T1) (ochrona przeciwpożarowa).
 •  ISO 9001:2015 (systemy zarządzania jakością). 

Certyfikaty:

 
 • Certyfikat stali XCarb® pochodzącej z recyklingu i produkcji odnawialnej od  ArcelorMittal, 
 • Deklaracja zgodności z dyrektywą 2014/35/WE,
 • Raport klasyfikacyjny wyrobu pokrycia dachowego FIT VOLT w przypadku oddziaływania ognia zewnętrznego,
 • Raport z przeprowadzonych testów bezpieczeństwa instalacji BIPV oraz PV od CBOiNT,
 • Certyfikat zarządzania jakością produkcji z normą ISO 9001.
 
Zapraszamy do kontaktu!
 
 

Termomedia.pl tel. 690 42 68 68, e-mail: info@termomedia.pl

Dostarczamy na terenie całego kraju, montujemy w regionie Kołobrzeg, Koszalin, Białogard, Gryfice