Falowniki jednofazowe z technologią HD-Wave

Kategoria: Fotowoltaika
Producent: SolarEdge [produkty]

Falowniki jednofazowe SolarEdge z technologią HD-Wave znacznie się różnią od tradycyjnych falowników fotowoltaicznych. Falownik jednofazowy, laureat prestiżowej nagrody Intersolar Award 2016 i uznanej nagrody Edison 2018, został zaprojektowany specjalnie z myślą o współpracy z optymalizatorami mocy SolarEdge i jest objęty standardową 12-letnią gwarancją z możliwością przedłużenia do 20 lub 25 lat.

Innowacyjna topologia falowników SolarEdge
Ponieważ optymalizator mocy obsługuje śledzenie maksymalnego punktu mocy na moduł (MPPT) i zarządzanie napięciem oddzielnie dla każdego modułu przez optymalizator mocy SolarEdge, falownik jednofazowy odpowiada wyłącznie za zamianę prądu stałego na przemienny. Dlatego też jest prostszym, bardziej ekonomicznym i bardziej niezawodnym falownikiem fotowoltaicznym. Stałe napięcie łańcucha zapewnia zawsze najwyższą wydajność niezależnie od długości łańcucha i temperatury.

Poza funkcjonalnością falownika fotowoltaicznego zoptymalizowanego pod kątem generowania prądu stałego falownik jednofazowy zarządza także energią akumulatora i instalacji w ramach oferowanego przez SolarEdge rozwiązania StorEdge.

Technologia HD-Wave: Nowa era dla falowników fotowoltaicznych
Najnowszą generację jednofazowych falowników SolarEdge zaprojektowano z użyciem nowatorskiej technologii konwersji energii opartej na przełączaniu rozproszonym i efektywnym przetwarzaniu DSP. Falownik może wygenerować czystą sinusoidę, co skutkuje znaczącą eliminacją elementów wytwarzających pole magnetyczne i mocnych elementów chłodzących. Pozwala to na stworzenie jeszcze mniejszego i lżejszego falownika, co ułatwia transport i przechowywanie oraz pozwala na łatwy montaż wykonywany przez jedną osobę. Rekordowa wydajność 99% umożliwia produkowanie większej ilości energii, co zapewnia poprawę zwrotu z inwestycji.

Łatwe przekazanie falownika do użytkowania dzięki aplikacji SetApp
Przekazanie do użytkownika falowników jednofazowych SolarEdge może być obecnie wykonywane z użyciem nowej metody rozruchu. Rozruch falownika jest wykonywany bezpośrednio ze smartfona z użyciem intuicyjnej aplikacji mobilnej SetApp. Przenieś rozruch falownika na wyższy poziom. Dowiedz się więcej o SetApp.

Najważniejsze korzyści:
Specjalnie skonstruowane do pracy z optymalizatorami mocy SolarEdge
Zakres falownika: 2,2–6 kW
Sprawność ważona 99% (straty mniejsze o 33–50% niż w przypadku standardu rynkowego)
Mały rozmiar i masa oraz łatwość instalacji
Dopuszczalne przewymiarowanie do 200%
Duża niezawodność dzięki niskiemu odprowadzaniu ciepła
Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, w tym zintegrowane zabezpieczenie przeciw wyładowaniom łukowym.
Szybkii prosty rozruch falownika do użytkowania bezpośrednio z użyciem smartfona i zainstalowanej aplikacji SetApp firmy SolarEdge.
Standardowa 12-letnia gwarancja (można przedłużyć do 20 lub 25 lat)
Wbudowana opcja monitorowania na poziomie modułów
Komunikacja z internetem poprzez Ethernet lub z użyciem łączności bezprzewodowej (przy użyciu opcjonalnych urządzeń Wi-Fi, ZigBee® lub wtyczek komórkowych)
Zarządza wytwarzaniem energii, jej magazynowaniem w akumulatorach i inteligentnymi produktami energetycznymi.
Stopień ochrony IP65 – montaż możliwy wewnątrz i na zewnątrz

Lokalizacja

Tel. kom.: 690 42 68 68
Strona www: www.termomedia.pl
Email: info@termomedia.pl

Zapytaj o produkt
Termomedia.pl tel. 690 42 68 68, e-mail: info@termomedia.pl

Dostarczamy na terenie całego kraju, montujemy w regionie Kołobrzeg, Koszalin, Białogard, Gryfice