Buderus Logamax plus GB192i - kocioł gazowy kondensacyjny
Buderus Logamax plus GB192i - kocioł gazowy kondensacyjny
Dezynfekcja i odkamienianie instalacji wody pitnej
Dezynfekcja i odkamienianie instalacji wody pitnej

Kocioł gazowy kondensacyjny Junkers Bosch Condens GC9000iW
Kocioł gazowy kondensacyjny Junkers Bosch Condens GC9000iW

Czyszczenie i konserwacja podłogowej instalacji co
Czyszczenie i konserwacja podłogowej instalacji co

Ferroli - kotły c.o. gazowe, podgrzewacze wody, zasobniki c.w.u.
Ferroli - kotły c.o. gazowe, podgrzewacze wody, zasobniki c.w.u.
Czyszczenie i konserwacja grzejnikowej instalacji co
Czyszczenie i konserwacja grzejnikowej instalacji co

SAS - kotły stałopalne: drewno, węgiel, miał, pellet, eko-groszek
SAS - kotły stałopalne: drewno, węgiel, miał, pellet, eko-groszek
Buderus - kotły c.o. gazowe, olejowe i stałopalne, grzejniki, pompy ciepła ...
Buderus - kotły c.o. gazowe, olejowe i stałopalne, grzejniki, pompy ciepła ...
Junkers Bosch - kotły c.o. gazowe, pompy ciepła, solary ...
Junkers Bosch - kotły c.o. gazowe, pompy ciepła, solary ...
TG Technika Grzewcza - dostawca optymalnych instalacji grzewczych
TG Technika Grzewcza - dostawca optymalnych instalacji grzewczych
Previous Next Play Pause

Grzejniki

Grzejniki płytowe Logatrend C-Plan, VC-Plan

Kategoria: Grzejniki
Producent: Buderus [produkty]
+

Grzejniki płytowe Buderus Logatrend są standardowo lakierowane w kolorze białym (RAL 9016), zaś na zamówienie mogą być wykonane we wszystkich kolorach palety RAL. Właściwości wszystkich grzejników Logatrend zostały udokumentowane niemieckim znakiem jakości RAL, a najwyższa jakość wykonania potwierdzona została 10-letnim okresem gwarancji. Przestrzeganie wymagań jakościowych monitorowane jest przez niezależne instytuty badawcze. Buderus uzyskał certyfikat DIN ISO 9001. Certyfikat ten, obejmuje kompletny proces produkcji, od projektu, poprzez wytwarzanie i logistykę, aż po dystrybucję i gwarantuje użytkownikom odpowiednio wysoką jakość każdego produktu.

Rodzaj płyty Płaska
Wysokości 300 [mm], 400 [mm], 500 [mm], 600 [mm], 900 [mm]
Długość 400 [mm], 500 [mm], 600 [mm], 700 [mm], 800 [mm], 900 [mm], 1000 [mm], 1200 [mm], 1400 [mm], 1600 [mm], 1800 [mm], 2000 [mm], 2300 [mm], 2600 [mm], 3000 [mm],
Zasilanie
  • Boczne C
  • Dolne VC
  • Środkowe dolne VMC

Grzejniki Buderus Plan - Technika i efektywność na najwyższym poziomie

Grzejniki Logatrend firmy Buderus występują w trzech modelach (tzw. typoszeregach), z których każdy występuje w 5 rozmiarach wysokości, 15 standardowych długościach i siedmiu typach (10, 20, 30 – grzejniki higieniczne; 11, 21, 22, 33 – grzejniki standardowe). Praktyczne centralne przyłącze w grzejnikach wersji Logatrend VCM (Plan oraz Profil) oferuje wiele swobody w planowaniu instalacji dla wszystkich długości grzejnika, zapewniając jednolity wymiar i położenie przyłączy. Umożliwia to również montaż rur i ich sprawdzenie bez podłączenia grzejników. Istotne jest również prawidłowe mocowanie grzejników na ścianie. Dzięki systemom zamocowań MCK, montaż jest niezwykle łatwy, a co najważniejsze, zapewnia pewne połączenie. Natomiast zawory grzejnikowe Buderus, fabrycznie zainstalowane w modelach VC i VCM, prezentują nowy design oraz stanowią kolejny znak rozpoznawczy marki Buderus. W rezultacie, nowe grzejniki płytowe pozwalają zmniejszyć rachunki za ogrzewanie nawet o 11%, w porównaniu do konwencjonalnych grzejników, które nie są wyposażone w indywidualnie dobrane wkładki zaworowe.

Efektywność energetyczna grzejników Buderus

Współczesne wymagania w zakresie efektywności energetycznej mogą być również realizowane przez grzejniki. Łączone z urządzeniami grzewczymi marki Buderus takimi jak np. pompy ciepła lub instalacje solarne – doskonale sprawdzają się w instalacjach niskotemperaturowych. Powód jest prosty: zastosowanie zmodernizowanych technologii w połączeniu z bardzo wydajną techniką regulacyjną sprawia, że nowoczesne grzejniki są bardzo wydajne i efektywne, co czyni je słusznym wyborem.

Design dostosowany również do ogrzewania

Pełne stylu grzejniki płytowe, zastosowane zarówno jako nowe wyposażenie Twojego domu lub jako zamiennik dla starych grzejników, swoim lśniącym i gładkim lakierem oraz płaskim designem dopasowują się harmonijnie i dyskretnie do atmosfery Twojego wnętrza. Ich przyjemne ciepło sprawi, że poczujesz się przytulnie w domu nawet wtedy, gdy na zewnątrz jest zimno.

Stworzone, by sprostać Twoim wymaganiom

Podobnie jak wszystkie produkty Buderus, grzejniki Logatrend oszczędzają energię i dostarczają ciepło w sposób efektywny. Do tego ich instalowanie przebiega szybko i łatwo. Model C-Plan dysponuje czterema króćcami przyłączeniowymi z gwintem wewnętrznym G1/2” do kompletnego podłączenia na miejscu. Zalety te, z uwzględnieniem centralnego przyłącza w modelu Logatrend VCM-Plan, dają instalatorowi dużą elastyczność przy indywidualnym planowaniu instalacji.

Grzejniki Buderus - Czysto i higienicznie

Grzejniki płytowe Logatrend są łatwe w czyszczeniu, co sprawia, że doskonale nadają się dla alergików. Podczas gruntownego czyszczenia wystarczy zdjąć jedynie kratkę przykrywającą, która nawet w stanie zamontowanym daje się łatwo usunąć. Dla obiektów użyteczności publicznej wymagających wysokiego poziomu higieny, takich jak np. szpitale, gdzie częste czyszczenie i dezynfekcja są na porządku dziennym, Buderus oferuje również grzejniki płytowe bez osłon konwekcyjnych, niewyposażone w konwektory, grill górny i panele boczne.

Zawory termostatyczne - Po prostu oszczędzaj

zawor grzejnikowyZawory termostatyczne regulują temperaturę w pokoju do ustawionej wcześniej wartości. Jeżeli temperatura wzrasta, np. wskutek silniejszego nasłonecznienia, to głowica termostatyczna Buderus rozpoznaje ocieplanie się pomieszczenia i za pomocą zaworu obniża moc grzejnika. Zawory 1K współpracując z wysokiej jakości głowicami termostatycznymi reagują w sposób szczególnie czuły, a mianowicie uruchamiają regulację już wówczas, gdy temperatura w pokoju przekroczy tylko o 1°C zadaną wcześniej temperaturę. Konwencjonalne zawory termostatyczne reagują ze znacznym opóźnieniem i w tym czasie są jeszcze w połowie otwarte. Zamykają się dopiero po przekroczeniu temperatury w pokoju o 2°C i w ten sposób tracą kosztowną energię cieplną. Odbija się to niekorzystnie nie tylko na efektywności energetycznej, ale także na klimacie w pomieszczeniu, wystawionym na znaczne wahania temperatury.

 

Wielokrotnie sprawdzone
Już od ponad 10 lat zawory 1K są fabrycznie montowane we wszystkich modelach grzejników Logatrend VC oraz VCM. Aby pokryć duże spektrum mocy grzejników, zawory 1K występują w dwóch wielkościach (typ U z dokładną regulacją dla mniejszych natężeń przepływu oraz standardowy typ N dla większych natężeń przepływu). Każdy grzejnik już w fabryce otrzymuje optymalnie dobrany zawór. W stosunku do konwencjonalnych zaworów grzejnikowych pozwalają zaoszczędzić nawet do 5% energii cieplnej.
Uwaga! Zawory montowane fabrycznie są tylko w grzejnikach VC i VCM
 
Regulacja przepływu
Istotnym warunkiem efektywnej pracy instalacji grzewczej jest hydrauliczne zrównoważenie. Zapewnia ono równomierną dostępność ciepła w całym domu. Wbudowany zawór grzejnikowy fabrycznie ustawiony jest w sposób optymalny według wielkości grzejnika i na odpowiednią moc. Komfort na całej linii Grzejniki płytowe Buderus zapewniają nie tylko optymalne ciepło i komfort, ale także maksymalizują wydajność Twojej instalacji grzewczej, ponieważ mogą zawsze pracować w optymalnym zakresie. W ten sposób unika się niedogrzania lub przegrzania poszczególnych grzejników. Hydrauliczne zrównoważenie pozwala również w dużej mierze ograniczyć hałas wynikający z ruchu wody w instalacji.
Niewielka zmiana wielkości przepływu ma poważne konsekwencje, bowiem ogrzewanie nie musi zawsze pracować na pełnych obrotach. Przez to wzrasta efektywność, a zużycie i koszty maleją – przeciętnie o maks. 6% wobec instalacji bez zrównoważenia hydraulicznego. Jeżeli jednak byłaby potrzebna korekta regulacji, to można ją wykonać bez narzędzi, wykorzystując umieszczoną na zewnątrz bezstopniową podziałkę.

zaory ustawienia

Akcesoria do grzejników Buderus

glowice termostatyczneDla nowych grzejników płytowych Logatrend przewidziano cały szereg akcesoriów w oryginalnej jakości. Elementy wyposażenia dodatkowego marki Buderus, jak zawory termostatyczne, zestawy zaworów, złączki i głowice termostatyczne, pomagają użytkownikowi panować nad kosztami energii – w dosłownym znaczeniu tego słowa.

Optymalne dopasowanie
Elementy wyposażenia dodatkowego marki Buderus są optymalnie dopasowane do grzejników płytowych Logatrend. Głowice termostatyczne występują teraz w nowym designie oraz w nadal wysokiej jakości. Charakteryzują się nowoczesnym wyglądem i łatwym montażem.

Oszczędność czasu i kosztów – koncepcja zintegrowanego systemu
Można skorzystać nie tylko z atrakcyjnej relacji ceny do jakości, ale także z łatwego trybu zamawiania. To oznacza, że Buderus dostarczy zamawiającemu wszystko, co jest potrzebne do zapewnienia przyjemnego ciepła i komfortu w domu, i to z jednego źródła. Idealnie dopasowane do siebie i efektywnie wyregulowane systemy grzewcze pozwalają cieszyć się optymalnie dobranym ciepłem.

Mocowanie grzejnków

zawieszeniePrawidłowe mocowanie do ściany jest warunkiem poprawnego montażu grzejników. System montażu Buderus dla wszystkich grzejników płytowych Logatrend został specjalnie stworzony z uwzględnieniem indywidualnych rozwiązań w domu każdego użytkownika. Dla systemu montażu MCK krzywe ściany lub inne wymagania instalacyjne nie stanowią żadnego problemu. Pozwala on na regulację wysokości zamontowania oraz ma standardowo wbudowaną blokadę podniesienia. Wkładki izolacji akustycznej pozwalają zapobiec przenoszeniu hałasu już u samego źródła. Bezpieczny i prosty montaż Montaż za pomocą systemu MCK jest nie tylko prosty, ale i bezpieczny oraz pewny. Grzejniki dwu- oraz trzypłytowe dają się obracać i głowica termostatyczna może być umieszczona z lewej lub prawej strony, zgodnie z własnym życzeniem.

W przypadku mocowania grzejników ważną rolę odgrywa bezpieczeństwo. Poddawane są one różnym obciążeniom, w zależności od tego, gdzie zostały zainstalowane. Z tego powodu zostały zdefiniowane różne klasy wymagań. System montażu MCK spełnia z nadwyżką klasę 3. Dlatego grzejniki płytowe Logatrend zgodne z normą VDI6036 mogą być stosowane np. w szkołach.

 wymiary plan c buderus

• Zawór termostatyczny
- brak zaworu
• Osłony boczne + grill
- 11, 21, 22, 33 – zamontowane na grzejniku
- 10, 20, 30 – brak
- narożniki z logiem Buderus
• Podłączenia
- 4 x 1/2” gwint wewnętrzny
- rozstaw króćców = Wysokość – 60 (mm)
• Temperatura
- maksymalna temperatura pracy 110°C
• Ciśnienie
- maksymalne ciśnienie pracy 10 bar
- ciśnienie próbne 13 bar
• Zamocowania
- grzejniki wielopłytowe – montaż na kratkę
- grzejniki jednopłytowe (10, 11) – wsporniki

Typy grzejników:

typy grzejnikow

 wymiary plan vc buderus

• Zawór termostatyczny
- zintegrowana wkładka zaworowa z nastawą wstępną
współczynnika Kv
- zawór z prawej bądź lewej strony
- grzejniki dwupłytowe (20, 21, 22) można obracać
• Osłony boczne + grill
- 11, 21, 22, 33 – zamontowane na grzejniku
- 10, 20, 30 – brak
- narożniki z logiem Buderus
• Podłączenia
- 2 x 3/4” gwint zewnętrzny (podłączenie dolne) odległość między
króćcami 50 (mm)
- 2 x 1/2” gwint wewnętrzny (podłączenie boczne),
rozstaw króćców = wysokość – 60 (mm)
- 1 x 1/2” gwint zewnętrzny (głowica termostatyczna)
• Temperatura
- maksymalna temperatura pracy 110°C
• Ciśnienie
- maksymalne ciśnienie pracy 10 bar
- ciśnienie próbne 13 bar
• Zamocowania
- grzejniki wielopłytowe – montaż na kratkę
- grzejniki jednopłytowe (10, 11) – wsporniki

Typy grzejników:

typy grzejnikow

 wymiary plan vmc buderus

• Zawór termostatyczny
- zintegrowana wkładka zaworowa z nastawą wstępną
współczynnika Kv
- zawór z prawej bądź lewej strony
- grzejniki dwupłytowe (20, 21, 22) można obracać
• Osłony boczne + grill
- 11, 21, 22, 33 – zamontowane na grzejniku
- 10, 20, 30 – brak
- narożniki z logiem Buderus
• Podłączenia
- 2 x 3/4” gwint zewnętrzny (podłączenie dolne) odległość między
króćcami 50 (mm)
- 3 x 1/2” gwint wewnętrzny (podłączenie boczne),
rozstaw króćców = wysokość – 60 (mm)
- 1 x 1/2” gwint zewnętrzny (głowica termostatyczna)
- odpowietrznik i korki w komplecie
• Temperatura
- maksymalna temperatura pracy 110°C
• Ciśnienie
- maksymalne ciśnienie pracy 10 bar
- ciśnienie próbne 13 bar
• Zamocowania
- grzejniki wielopłytowe – montaż na kratkę
- grzejniki jednopłytowe (10, 11) – wsporniki

Typy grzejników:

typy grzejnikow

Pliki

Zapytaj o produkt

Komentarze

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież